Labirynt Duchów

„Niektórzy sądzą, że to książka wybiera nas”
– Gra Anioła


Z okazji premiery finałowego tomu cyklu o Cmentarzu Zapomnianych Książek polscy czytelnicy będą mogli przeżyć podobną przygodę jak bohaterowie „Cienia wiatru”.

Jeszcze przed premierą w księgarniach kilkudziesięciu miast w Polsce zostanie ukrytych pół tysiąca egzemplarzy „Labiryntu duchów” – ci, którzy odnajdą powieść będą mogli kupić ją za symboliczną złotówkę. Akcja jest niespodzianką od wydawcy dla wszystkich wielbicieli hiszpańskiego pisarza.Carlos Ruiz Zafón w swoim cyklu o Cmentarzu Zapomnianych Książek stworzył opowieść, która oczarowała świat. Od momentu wydania „Cienia wiatru”, który stał się już współczesnym klasykiem, podbiła serca 40 milionów czytelników. Po ponad piętnastu latach jej zakończenie przynosi czwarty i ostatni tom serii, „Labirynt duchów”. Książka będzie w sprzedaży w Polsce od 11 października.

„Wciąż pamiętam ów świt, gdy ojciec po raz pierwszy wziął mnie ze sobą w miejsce zwane Cmentarzem Zapomnianych Książek” – słowa otwierające sagę Zafona wypowiada latem 1945 roku dziesięcioletni syn antykwariusza Daniel Sempere.

Zgodnie z rodzinną tradycją chłopiec musi wybrać tam dla siebie jedną książkę, by ocalić ją od zapomnienia. Wiedziony przeczuciem, spośród setek tysięcy tomów sięga po jeden, który na zawsze zmieni jego życie.