Spotkanie wokół książki „Ciało-śmiało”

Serdecznie zapraszamy na spotkanie wokół książki „Ciało-śmiało” Sonyi Renee Taylor. Będziemy rozmawiać o dojrzewaniu dziewczynek, o tym, jak je mądrze wspierać i nie tracić głowy, choć nastolatkom to się czasem zdarza, bo taki już jest urok dorastania ;).
Aleksandra Dulas i Anna Jurek, ambasadorki książki w Polsce, opowiedzą o swojej pracy z młodzieżą i o tym, co jest fajne, a co jest trudne w byciu dziewczynką, a czego dowiedziały się podczas wielogodzinnych rozmów z nimi.
Podpowiedzą, co czytać i oglądać, żeby być bardziej uważnymi i wspierającymi rodzicami/opiekunami, którzy jednocześnie uczą samodzielności i niezależności w podejmowaniu decyzji i dokonywaniu wyborów.

„Bycie rodzicem nastolatka to z jednej strony olbrzymia frajda, a z drugiej wielkie wyzwanie. Dziecko zmienia się, dorośleje, staje się coraz bardziej niezależne i samodzielne. I z jednej strony rodziców to cieszy, a z drugiej – przeraża.

Kiedy dorośli pytają mnie, jak rozmawiać z nastolatkiem, bardzo trudno mi odpowiedzieć. Jeśli nie zaczęliśmy rozmawiać dużo wcześniej, to teraz może być to bardzo trudne albo wręcz niemożliwe. Dlatego zachęcam rodziców dzieci do szczerych rozmów z nimi od samego urodzenia. Oczywiście prowadzonych na odpowiednim poziomie, zgodnym z rozwojem dziecka. I wtedy również rozmowy o dojrzewaniu okażą się swobodne i naturalne. Warto zawsze odpowiadać na pytania dziecka zgodnie z prawdą.”
(Kilka słów do rodziców, fragment z bloga poświęconego książce)

Więcej artykułów o dorastaniu skierowanych do dziewczynek i rodziców można znaleźć tutaj: www.cialo-smialo.pl/dla-rodzica/category/blog
Fragmenty książki znajdziecie tutaj: www.cialo-smialo.pl/dla-rodzica

Termin: 18.05.2019 r. o godz. 14
Miejsce: Księgarnia Ossolineum, ul. Piotrkowska 181 w Łodzi.

Przybywajcie!