Warsztaty „Dziecko z poczuciem wartości”

Jeżeli chcesz wspierać swoje dziecko w rozwoju, zacząć czy pogłębiać dobrą z nim komunikację, uwolnić się od napięcia, związanego z przekonaniem „co robię nie tak?”, uwierzyć, że „każdy rodzic może”, TE WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE.

Rejestracja na warsztaty

…..i dodatkowo za Jasperem Juulem, duńskim pedagogiem, autorem wielu publikacji na temat wychowania i życia rodzinnego:

Zasadnicze dla mnie pytanie brzmi: jak mogę wzmacniać w moim dziecku poczucie własnej wartości? Bo jeśli to się uda, to samo z siebie będzie zachowywało się „dobrze”, bez żadnej dodatkowej tresury.

W budowaniu poczucia wartości dziecka jednym z kluczowych obszarów jest sposób, w jaki je traktujemy i z nim roz-mawiamy. Słowa mogą zbudować wiele mostów, i wiele mostów spalić. Wg NCV (ang. Nonviolent Communication) w komunikacji z dzieckiem ważne jest docieranie do potrzeb. Za każdym, nawet najgorszym zachowaniem, kryje się konkretna potrzeba. Na warsztacie przećwiczysz i poczujesz, jak taka rozmowa zbliża, jak wzmacnia więź i buduje wzajemny szacunek, zaufanie i poczucie bezpieczeństwa.

Spokojnie…nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy o technikach NVC, zadbamy, byś czuła / czuł się kompetentnie.

Księgarnia Ossolineum i Emila Kulpa-Nowak zapraszają do poznania innego wymiaru rodzicielstwa, w którym najważniej-sze jest budowanie relacji. Tu rodzic nie jest władcą wydającym rozkazy, a przewodnikiem „rodzinnego stada”, który wspiera i towarzyszy dziecku.

Kto może wziąć udział w warsztacie?

Dedykowany jest rodzicom, którzy szukają świadomej drogi, pełnej sensu, szacunku i bliskości. Zapraszamy takżbabcie i dziadków oraz wychowawców, dla których ważne jest nie tyle posłuszeństwo dziecka dzisiaj, co dojrzała relacja z dzieckiem i wysoka inteligencja emocjonalna dziecka za kilka lub kilkanaście lat.

JEŚLI NIE WIESZ JAK, A CHCESZ:

  • ZMIENIĆ sposób rozmawiania z dzieckiem, by nie opierać się na nakazach, strachu i poczuciu winy, a budować jego poczucie wartości,
  • WIEDZIEĆ czym w ogóle jest poczucie wartości, a czym nie jest,
  • WIEDZIEĆ, co warto wspierać,
  • KSZTAŁTOWAĆ zdrowy obraz małego człowieka,
  • DOWIEDZIEĆ się DLACZEGO DOBRZED JEST przestać stosować kary,
  • i RÓWNIE DOBRZE PRZESTAĆ STOSOWAĆ nagrody, nagany i pochwały, i dlaczego to ważne by przestać,
  • WIEDZIEĆ dlaczego pochwały niszczą poczucie wartości i czym je wzmacniać, zamiast nich,
  • WIEDZIEĆ jak słuchać dzieci, aby chciały do nas mówić, dzielić się swoimi troskami,
  • i trudnościami
  • WIEDZIEĆ dlaczego dziecko mówi NIE i jak na to reagować, by je wspierać w zdrowym rozwoju.

Te WARSZTATY są dla CIEBIE !!!!

DOŁĄCZ!!!! Do niezwykłego, wspierającego rodziców warsztatu „DZIECKO Z POCZUCIEM WARTOŚCI”, by poczuć lekkość i zrozumienie każdego dnia, zanurkować w inny wymiar rodzicielstwa.

Wyślij zgłoszenie: używając ….FB bądź mailem daria.przyluska@interia.pl.

Pamiętaj – upomnij się o odpowiedź, gdyby nie przyszła do Ciebie w ciągu 2 dni roboczych.

OD TERAZ DO 30 KWIETNIA MOŻESZ DOŁĄCZYĆ W PRZEDSPRZEDAŻY, CO OZNACZA NIŻSZĄ CENĘ.

Inwestycja w siebie teraz to 390 zł za dwa dni warsztatów.

Od 1 maja cena rośnie.

Miejsce rezerwuje wpłata 200 zł zaliczki. Prosimy o wskazanie w tytule przelewu: „zaliczka DZPW”.

Nr rachunku bankowego: ELŻBIETA TRYBUCHOWSKA

82 1240 3060 1111 0010 6712 1228

„DZIECKO Z POCZUCIEM WARTOŚCI” to warsztat Porozumienia bez przemocy – NVC. I to NVC będzie główną inspiracją, a więc Marshall B. Rosenberg oraz wielu wspaniałych nauczycieli prowadzącej Emilii Kulpy-Nowak: Joanna Berendt, Magdalena Sendor, Dominika Jasińska, Shona Cameron, Justin Mol, Ian Patey, Sarah Peyton i wiele innych ludzi, którzy obdarowali ją tym, gdzie teraz jest.

Wspaniałym uzupełnieniem jest dla Emilii to, czym dzielą się David Hawkins oraz Jesper Juul i Matthew MacKay. 

Dużo uwagi poświęca porządkowi i jasności, jednocześnie szukając wyjść z ram i ograniczeń

Po tych zajęciach zaczniesz inaczej patrzeć na swoje dziecko. Zrozumiesz wiele jego zachowań, które dotąd być może Cię denerwowały. Zobaczysz dlaczego to, co mówisz do niego, często nie działa i na czym polega prawdziwy dialog z dzieckiem. Dowiesz się, jak być dla dziecka bezpieczną bazą. Proponujemy Ci podejście, w którym dziecko będzie zrozumiane, szanowane i kochane. Bo m.in. na tych potrzebach kształtuje się jego poczucie wartości.

KIEDY: 14 – 15 maja 2019, od godz. 09:00 do 16:00, a w tym 2 przerwy kawowe i 1 obiadowa (obiad we własnym zakresie: na miejscu bądź w pobliskiej restauracji – do uzgodnienia z uczestnikami warsztatów),

GDZIE: Księgarnia Ossolineum, Łódź, ul. Piotrkowska 181.

CO OTRZYMUJESZ: ogromną dawkę wiedzy, popartej doświadczeniem i praktyką podczas warsztatów, mnóstwo empatii, przestrzeń do zadawania pytań i dyskusji w kameralnej grupie, materiały szkoleniowe podane w wygodnej formie, przerwy kawowe umilające chwilę wytchnienia.

INWESTYCJA W SIEBIE: dwa dni warsztatów – teorii i praktyki 490 złBONUS ZA SZYBKĄ DEZYCJĘ390 zł do 30 kwietnia 2019 r.

Dodatkowo rabat 20 % dla uczestników warsztatów na wszystkie książki w Księgarni.

Miejsce rezerwuje wpłata zaliczki w wysokości 200 zł.

O prowadzącej warsztaty:

Emilia Kulpa-Nowak: certyfikowana trenerka NVC, autorka artykułów, współautorka kursów online, trenerka, coach.

Mama dwóch cudownych nauczycieli, którzy zaprowadzili ją do niezwykłego świata komunikacji, emocji, potrzeb i porozumienia. Pomaga rodzicom, parom i każdemu, kto tego chce – wprowadzać do swojego życia więcej przestrzeni, porozumienia i jasności oraz budować relacje oparte na zaufaniu, współpracy i zrozumieniu. Robi to poprzez warsztaty, konsultacje indywidualne i kursy on-line m.in. na temat poczucia własnej wartości, złości, wstydu i rozwoju osobistego w zgodzie z ideą Porozumienia bez Przemocy. Tworzy platformę szkoleń NVCLab.pl – Laboratorium Porozumienia bez Przemocy oraz od ponad 3 lat szkoli i pisze dla wydawnictwa Virgo.